Всім знайома порада древньогрецького філософа Сократа " Їсти, щоб жити, а не жити, щоб їсти". Цей постулат відображає біологічну сторону харчування: їжа поставляє незамінні речовини - такі, які, або зовсім не утворюються в організмі людини, або утворюються в дуже малих кількостях. Виходячи з цього, сучасна освічена людина повинна додержуватись принципів раціонального харчування. Тому компанія "Агроснаб ТМ "Фільварок" пропонує на ринок конопляне борошно ( ТУ У 10.6-39319344-001:2014). Продукт давно використовуваний, але в останні часи незаслужено забутий, а даремно. Бо конопляне борошно - унікальне, а унікальность в тому, що в ньому є хлорофіл, який вважається аналогом гемоглобіну людини.
Молекула хлорофілу практично ідентична з молекулою гемоглобіну. Схожість їх хімічних властивостей пояснює дію хлорофілу на організм людини, вона схожа до дії гемоглобіну. Звідси корисні властивості хлорофілу - насиченість нашої крові киснем і пришвидчення азотистого обміну.
(//udt.com.ua)
Тому борошно коноплі є прекрасним натуральним засобом для відновлення
складу крові. Продукт має вміст: вітаміни і необхідні організму мінеральні речовини: калій, кальцій, магній, залізо, фосфор і натрій. Харчові волокна допомагають нормалізації дії шлунково-кишкового тракту, мають противогельмінтною властивістю. Вироблене нами борошно має приємний смак і ледь відчутний горіховий аромат. Це однорідна сипуча маса, що має ряд технологічних властивостей, що дає можливість використовувати конопляне борошно як добавку-збагачувач для різноманітних харчових продуктів.
Так, при використанні в традиційному затяжному печиві, продукт отримує оригінальні смакові якості без введення штучних ароматизаторів, крім того, добавка конопляного борошна діє як натуральний розпушувач тіста. При виробництві цукерок конопляне борошно можна використовувати як замінник горіхів ( в тому числі арахіса). Також можна використовувати у виробництві халви, рахат-лукума, щербета, або як наповнювач при виробництві глазурі. Позитивно оцінені зразки плавненого сиру з добавкою конопляного борошна. Відділом аналітичних досліджень та якості харчової продукції Інституту продовольчих ресурсів НААНУ проводились дослідження можливості застосування конопляного борошна у виробництві хліба підвищенної харчової цінності. Встановлено позитивний вплив на відновлення мінеральної цінності хліба. Із макроелементів в дослідних зразках хліба міститься більше кальція (в 2,5 раза), фосфора (в 2 раза), магнія (в 1,8 раза), із мікроелементів (на 51,8%). Використання конопляного борошна дозволяє отримати хліб підвищенної харчової цінності, так як в ньому збільшується вміст білків, вміст жирів і вміст клетчатки. Технологія виробництва хліба з конопляного борошна дозволяє скоротить час растойки заготовок, скоротити час випікання і пом"якшити час термообробки. Кислотність такого хліба також знижена порівняно з контролем.