Аміачна вода - високоефективне добриво для
зернових і овочевих культур, картоплі, буряка, багатолітніх трав. По впливу на врожай аміачна вода не поступається твердим амміачно-нітратним добривам, а у посушливі роки навіть перевершує їх.
Це розчин технічного аміаку у воді, лужної реакції, в якому частка аміаку складає не менше 25%. Безбарвна або жовтувата рідина з різким запахом, що містить 20-21 % азоту.
Аміачная вода може використовуватись тількі в літній період. Аміачну воду загортають на глибину 10-12 см на суглинистих грунтах та 12-15 на супіщаних. Поверхневе внесення аміачної води неприпустиме. Аміачна вода після нітрифікації аміачної форми азота подкислює грунт. Аміачна вода забезпечує приблизно таку ж прибавку врожаю всіх культур на одиницу добрива, як і рідкий аміак, але поступається йому в економичній ефективності.
Азот аміачної води краще утримується ґрунтом, ніж амонійний азот твердих добрив. Це дає змогу застосовувати аміачну воду і при основній обробці ґрунту, і при передпосівній культивації, і для підгодівлі просапних культур. Найкращий спосіб внесення в ґрунт - допосівний. По збільшенню врожайності аміачна вода перевершує тверді аміачно-нітратні добрива. Адже, якщо внести аміачну воду нижче закладки ложа
насіння, то на певний час вона відлякає ґрунтових шкідників, які знищують паростки.
(//udt.com.ua)
Завдяки миттєвому засвоюванню рослинами водорозчинного азоту аміачна вода є економічним та ефективним рідким добривом. Разом з цим аміачна вода сприяє виведенню шкідників.
Враховуючи, що аміачна вода є токсичною рідиною, яка може пошкодити слизову оболонку очей та дихальні шляхи, при роботі з нею необхідно суворо дотримуватись правил техніки безпеки при роботі з небезпечними вантажами, правил охорони праці.
Також аміачна вода володіє ефектом розкислення ґрунтів завдяки лужній реакції азоту, який в ній міститься.
Завдяки рідкій формі аміачну воду можна вносити дуже якісно та рівномірно, на задану глибину і на великих площах. Вона має низький тиск, не руйнує
чорний метал, схильний до замерзання при температурі — 56 градусів
Термін зберігання аміачної води необмежений.
Добриво вносять спеціальними машинами, які забезпечують негайне закладення їх на глибину не менше 10-12 см на важких грунтах, і 14-18 см на легких.